piątek, 17 lutego 2017

PROFESJONALNA MANICURZYSTKA- JAK JĄ ROZPOZNAĆ ?

Salony kosmetyczne prześcigają się proponując coraz to nowsze zabiegi. Jednak w ostatnim roku najbardziej rozwinęły się gabinety mające w ofercie manicure i pedicure a to za sprawą wzrostu popularności lakierów hybrydowych, które zawładnęły rynkiem. Dziś chciałabym Wam opowiedzieć jak poznać, że nasza manicurzystka jest profesjonalistką. Zapraszam na post.

Chciałabym przedstawić Wam 5 ważnych rzeczy na które warto zwracać uwagę udając się na profesjonalny manicure. Pamiętaj Twoje zdrowie jest najważniejsze. 


1.CZYSTY SALON- ZADBANE STANOWISKO

Gdy wchodzimy do salonu powinien wydawać się on nam czysty i schludny. Nie powinniśmy tam zobaczyć kurzu oraz bałaganu. Stanowisko pracy manicurzystki powinno być czyste a blaty zdezynfekowane odpowiednim preparatem. Jeżeli zobaczysz, że miejsce pracy nie zostało sprzątnięte po poprzedniej klientce poproś aby zostało to zrobione lub zmień salon.


2. DEZYNFEKCJA RĄK I RĘKAWICZKI

Gdy decydujemy się na nowy manicure cały czas mamy na myśli jaki kolor lakieru i wzór wybrać. Siadamy do stolika i w głowie mamy tylko obraz naszych nowych paznokci. A czy kiedykolwiek zwróciłaś uwagę na to czy twoja manicurzystka obejrzała i zdezynfekowała preparatem twoje dłonie? Jeżeli tego nie zrobiła to znak, że nie zachowuje najważniejszych zasad czystości. Pamiętaj że dobra manicurzystka zawsze chroni swoje i Twoje zdrowie nigdy nie zapominając o rękawiczkach.


3. STERYLNE NARZĘDZIA

Czy zwracasz uwagę na zapakowane w sterylne opakowanie narzędzia? Jeżeli nie nic nie szkodzi, ponieważ pani wykonująca zabieg powinna poinformować swoich klientów, że wszystkie narzędzia zostały wysterylizowane w autoklawie. Nie zrobiła tego? To co jeszcze robisz w tym salonie? Podczas zabiegu manicure i pedicure często używane są narzędzia, które mogą przerwać ciągłość skóry co może prowadzić do przenoszenia niechcianych chorób np. WZW C, HIV, grzybice skóry i inne.

4. PILNIKI JEDNORAZOWEGO UŻYTKU

Wszystkie papierowe pilniki i polerki są jednorazowego użytku. Czasem na forach spotykam się z informacjami że w salonie pilniki poddawane są dezynfekcji preparatem a potem są ponownie wykorzystywane. Jest to niedopuszczalne. Dezynfekcja preparatem nie wystarcza, tylko jałowe narzędzia dają bezpieczeństwo. Jeżeli zauważysz, że pilnik jest używany poproś o drugi zapakowany.


5. KRWAWIĄCE SKÓRKI, PORANIONE DŁONIE

W czasie zabiegu zostałaś zraniona? Twoje skórki krwawią? Dłoń została skaleczona? Niestety takie rzeczy mogą się zdarzyć ale jednorazowo. W innym wypadku podziękuj za zabieg. Pamiętaj o tym, że twoja nawet najmniejsza ranka powinna zostać zdezynfekowana odpowiednim preparatem. Zawsze się tego domagaj.


W dzisiejszych czasach salony są czyste i spełniają wymogi sanitarne a personel zachowuje odpowiednie zasady dbając o swoje oraz klienta zdrowie. Jednak wyjątki nadal się zdarzają, dlatego każdy z nas powinien wiedzieć jak wybrać odpowiedni salon gdzie zostaniemy potraktowani profesjonalnie. Jeżeli coś nas zaniepokoi powinniśmy podziękować za usługę. 

Moi drodzy czy Wy także zwracacie uwagę na to w jakich warunkach został wykonany wasz manicure? Macie świadomość tego w jaki sposób możecie zostać nosicielami niektórych chorób w gabinecie kosmetycznym? 


Pozdrawiam Paulina

10 komentarzy:

 1. Zawsze zwracam uwagę na to czy kosmetyczka używa sterylnych produktów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zawsze sama wykonuję manicure, ale na przyszłość będę wiedziała na co zwracać uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nigdy nie korzystałam z takich usług

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakbym czytała w swoich myślach czytając ten wpis :) To najważniejsze zasady jakie są przy pracy w salonie jak i również w domu !! Jednak nie każdy zwraca na to uwagę ... Musimy dbać o swoje zdrowie jak i o zdrowie każdej klientki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uświadamiać o takich rzeczach trzeba, to fakt. Ja pierwszy i ostatni raz byłam na manicurze w salonie jakieś 5 lat temu i większość z wymienionych tu czynności nie została wykonana. Na szczęście sama potrafię zadbać o swoje pazurki i dłonie więc nie wymaga to chodzenia do salonu;)
  Pozdrawiam
  marusitestowanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę ze w domu każda z nas jest w stanie wykonać profesjonalnie takie zabiegi jeżeli tylko używamy swoich czystych narzędzi.

   Usuń
 6. Przeraziłaś mnie trochę. Robię paznokcie u znajomej, ogólnie z wykonania jestem zadowolona, ale nigdy nie myślałam o tym jakie jest ważne przestrzeganie tych punktów. Teraz zastanawiam się czy nie lepiej już samej zakupić lampę, potrzebne lakiery itp. i zacząć się tym zajmować. Na profesjonalną manikiurzystkę niestety nie mam aż tyle pieniędzy (jeszcze się uczę, a kieszonkowe mam skąpe). Dałaś do myślenia tym postem :)

  http://niepoprawnymakijaz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie moim celem jest uświadamianie jakie zagrożenia mogą nieść nieprawidłowo wykonywane zabiegi kosmetyczne.

   Usuń
 7. Co do jednorazowych pilniczków itp to dobry patent jest taki jeśli każda klientka ma w salonie "swoją kopertę" i w niej narzędzia, imienne, podpisane.

  OdpowiedzUsuń

Twój każdy szczery komentarz jest mile widziany.