czwartek, 16 lutego 2017

PEELING SKALPELEM-metoda na wygładzenie skóry

Witam, dziś napiszę o bardzo nietypowym ale zarazem coraz bardziej popularnym zabiegu jakim jest peeling twarzy za pomocą skalpela. jeżeli chcesz się dowiedzieć czym jest manualna dermabrazja twarzy oraz jakie efekty przynosi to zapraszam do lektury.

CZYM JEST MANUALNA DERMABRAZJA?

Jest to profesjonalny zabieg kosmetyczny, który polega na bezinwazyjnym usunięciu martwych komórek naskórka za pomocą skalpela. Zabieg ten często porównywany jest z mikrodermabrazją diamentową (kontrolowane ścieranie powierzchniowej części warstwy rogowej naskórka za pomocą specjalnej głowicy). Ta forma pielęgnacji jest znana od dawna oraz nadal popularna w Stanach Zjednoczonych.


WYKONANIE ZABIEGU

Technika zabiegu polega na delikatnych i kontrolowanych ruchach skalpelem pod kątem 45 stopni.
Czyli martwe komórki naskórka zostają dosłownie zgolone ”. Manualna dermabrazja najczęściej obejmuje twarz oraz szyję. Po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie skóry i lekkie podrażnienie. Konieczna jest wysoka fotoprotekcja, ponieważ skóra jest szczególnie wrażliwa na działanie promieni słonecznych. W dniu zabiegu rezygnujemy z makijażu a na kilka dni możemy zapomnieć o saunie i basenie. Zabieg ten najlepiej wykonywać raz w miesiącu by dać odpowiedni czas skórze na regeneracje i odbudowę.

EFEKTY

Po zabiegu skóra staje się widocznie wygładzona i rozświetlona. Przebarwienia stają się jaśniejsze a pory mniej zanieczyszczone i zmniejszone. Dodatkowo przy wykonaniu całej serii takich zabiegów blizny oraz zmarszczki mogą zostać spłycone i mniej widoczne a koloryt skóry wyrównany. Skóra staje się napięta i jędrna. 


SKUTKI UBOCZNE

 • Pierwszym z nich jest pogubienie owłosienia twarzy, Wraz z wykonywanym zabiegiem zostaje zgolony cały meszek z twarzy. Wiąże się to z późniejszym pogrubieniem owłosienia i jego uwidocznieniem oraz szybszym odrastaniem włosków szczególnie w okolicy wąsika. 


 • Kolejnym zagrożeniem jest możliwość skaleczenia z czym wiążą się ewentualne blizny. W czasie zabiegu pacjent proszony jest o zachowanie spokoju  oraz o unikanie gwałtownych ruchów ponieważ istnieje możliwość skaleczenia. Osoba poddająca się zabiegowi nie powinna także rozmawiać.


 •  Mimo, że skóra naczynkowa i wrażliwa nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu to istnieje ryzyko, że jego intensywność zostanie źle dobrana a skóra zostanie podrażniona. 

Pamiętajmy także gdy się decydujemy na tego typu zabieg aby zwrócić uwagę czy osoba go wykonująca bezwzględnie przestrzega wszelkich zasad czystości. Jeżeli coś wzbudzi nasz niepokój należy podziękować za usługę.


Kochani czy ktoś z Was kiedykolwiek słyszał o zabiegu manualnej dermabrazji? A może miałeś lub miałaś okazję przetestować zabieg na własnej skórze? 

Pozdrawiam Paulina

4 komentarze:

 1. Chyba nie zdecydowalabym się na taki zabieg, najbardziej odrzuca mnie fakt ze włoski na twarzy będą bardziej widoczne.
  Zapraszam do mnie 13hacks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Trochę odrzuca mnie fakt, że włoski są bardziej widoczne. I tak mój wąsik ostatnio jest bardziej widoczny :/

  Super tematyka bloga. Interesuję się kosmetologią, dlatego dodaję do obserwacji :)
  http://niepoprawnymakijaz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wąsik zawsze można ominąć ale to nie zmienia faktu że wraz z martwym naskórkiem zostaje zgolony meszek .

   Usuń

Twój każdy szczery komentarz jest mile widziany.