czwartek, 23 marca 2017

TRĄDZIK NA RAMIONACH I PLECACH- kilka porad

Borykasz się z trądzikiem, który występuje na ramionach lub/i plecach? Mam dla Ciebie kilka propozycji by załagodzić ten stan. Zapraszam na post.


orchidea, czarny napis


Trądzik najczęściej występuje w wieku młodzieńczym, jednak coraz więcej osób dorosłych również maz nim problem. Zdarza się, że zmiany trądzikowe pojawiają się na dekolcie, ramionach i plecach ze względu na to, że te obszary naszego ciała są bogate w liczne gruczoły łojowe. Przyczyn takiego stanu naszej skóry może być wiele i są to przyczyny wewnętrzne jak i zewnętrzne . Dziś napiszę o tym jak my sami możemy sobie zaszkodzić i przyczynić się do zaostrzenia zmian trądzikowych. Musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań?


W jaki sposób myjesz włosy?

Jesteś zdziwiona dlaczego zadaje to pytanie? Pewnie zdarza Ci się gdy spłukujesz z włosów odżywkę lub szampon, że jej resztki spływają wraz z wodą po twoich plecach i ramionach. Składniki z tych preparatów np. silikony mogą powodować zatykanie porów skóry i przyczyniać się do powstawania niechcianych wyprysków. Najlepiej jeśli podczas spłukiwania włosów nachylisz głowę i spłukasz włosy prysznicem tak aby woda nie spływała po ramionach i plecach.

Używasz lakierów do włosów i odżywek w spray'u ?

Jeśli spryskując nimi włosy i nie pamiętasz o tym aby zabezpieczyć np. ręcznikiem twarzy ramion czy pleców  powodujesz, że drobinki z kosmetyków osiadają na skórze i zatykają pory. Szybko sprawisz, że pojawią się nowe wypryski.


Twoje żele pod prysznic zawierają SLS/SLES?

Sprawdzaj składy swoich kosmetyków. SLS i SLES mogą podrażniać twoja skórę. Wybieraj kosmetyki jak najbardziej naturalne, które będą jednocześnie pielęgnować twoja skórę. 


Używasz gąbki podczas kąpieli?


Gąbka jest siedliskiem bakterii, ponad to nierzadko myjemy się jej ostrzejszą częścią. Tą czynnością pogarszamy tylko stan swojej skóry, roznosimy bakterie. 


Drapiesz i wyciskasz?


Nie jest to dobry pomysł. Pogarszasz tylko swój stan skóry oraz przyczyniasz się do powstawania zmian potrądzikowych. Ponad to nieumyte dłonie to siedlisko bakterii. W taki sposób przyczyniasz się do powstawania zapalnych zmian. 


Uwielbiasz gorące kąpiele? 

Gorąca woda sprawia że nasza skóra staje się mniej jędrna dodatkowo wysusza ją. Gdy skóra zostanie przesuszona nasze gruczoły łojowe będą chciały naprawić ten mankament ,dlatego zaczną być nadaktywne a efektem jest większa produkcja łoju to z kolei wpływa na powstawanie wyprysków.


Intensywnie się opalasz?


Już nie możesz doczekać się lata bo myślisz, że słońce zminimalizuje twój trądzik? Nic bardziej mylnego. Owszem na okres wakacyjny trądzik może wydawać się mniejszy a nasza skóra będzie wyglądała lepiej. Ten stan jednak długo trwać nie będzie. Po lecie i intensywnym opalaniu skóra jest sucha a wtedy nasze gruczoły łojowe dadzą o sobie znać produkując zwiększona ilość łoju. Dlatego opalajmy się z głową i nie zapomnijmy o ochronie przeciwsłonecznej oraz nawilżeniu.


Co może nam pomóc? W aptekach i drogeriach jest wiele preparatów przeciwtrądzikowych. Ja ma swoje wypróbowane tricki: olejek z drzewa herbacianego oraz mydło Aleppo. 
Olejek z drzewa herbacianego stosowałam punktowo na zmiany zapalne lub dodawałam kilka kropel tego olejku do kąpieli. O jego cennych właściwościach oraz sposobach wykorzystania możecie przeczytać w poście Olejek z drzewa herbacianego- panaceum na wiele dolegliwości.

Jeżeli chodzi o mydło Aleppo. Jest to Syryjskie mydło lecznicze. Zawiera ono leczniczy olej laurowy w różnych stężeniach. Działa na skórę przeciwbakteryjnie, pielęgnuje ja i nawilża. Im wyższe stężenie oleju tym lepsze właściwości lecznicze mydła. Jednak swoją przygodę należy zacząć od stężeń niższych. W tym czasie należy obserwować swoja skórę. 


Moi drodzy jakie macie sposoby na pielęgnacje skóry swojego ciała? 

Pozdrawiam Paulina

3 komentarze:

 1. Ciekawe porady nigdy wcześniej nie patrzyłam na problemy z trądzikiem od tej strony :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyczyn może być wiele a to tylko kilka na które warto zwrócić uwagę. Pozdrawiam

   Usuń
 2. Niektóre uwagi muszę wziąć sobie do serca.

  OdpowiedzUsuń

Twój każdy szczery komentarz jest mile widziany.